Logo Miasta Kudowa Zdrój
Powróć do: ZAŁATW SPRAWĘ

EWIDENCJA OBIEKTÓW HOTELARSKICH


Interesuje Cię turystyka wiejska? Jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem i planujesz świadczyć usługi hotelarskie lub chcesz prowadzić gospodarstwo agroturystyczne? Zgłoś swój obiekt do prowadzonej w gminie ewidencji innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie. Poniżej dowiesz się jak to zrobić.


Jako przedsiębiorca lub rolnik możesz w innych obiektach świadczyć usługi hotelarskie. Taki obiekt (dom, gospodarstwo rolne, ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy, dom wczasowy) musisz zgłosić do ewidencji innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie. Ewidencję prowadzi wójt (burmistrz lub prezydent miasta) właściwy dla miejsca położenia twojego obiektu.


Twój obiekt musi spełniać:

  • wymagania budowlane, przeciwpożarowe i sanitarne
  • minimalne wymagania dotyczące wyposażenia i świadczonych usług

 

Przeczytaj więcej o procedurze zgłoszenia do ewidencji innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie i złóż wniosek w Urzędzie Miasta.


Jeżeli posiadasz już wpis do ewidencji obiektów hotelarskich, możesz otrzymać zaświadczenie o wpisie. W tym celu, złóż wniosek o wydanie zaświadczenia i dokonaj opłaty skarbowej, w wysokości 17,00 zł.