Logo Miasta Kudowa Zdrój
Powróć do: INWESTYCJE I PROJEKTY

CYBERBEZPIECZNY SAMORZĄD

Gmina Kudowa-Zdrój otrzymała grant w ramach konkursu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” realizowanego w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe- Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

Nazwa Grantobiorcy    GMINA KUDOWA-ZDRÓJ
Teryt    0208031
Numer wniosku o dofinansowanie    FERC.02.02-CS.01-001/23/0656
Wydatki ogółem    778 906,52 zł
Dofinansowanie    778 906,52 zł
Procent dofinansowania    100
Wkład UE    638 703,79 zł
Wkład własny z wydatków ogółem 0,00 zł
wkład BP    140 202,73 zł

Celem projektu jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji jednostek samorządu terytorialnego (JST) poprzez wzmacnianie odporności oraz zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty w systemach informacyjnych.

Realizacja projektu poprzez wsparcie grantowe jednostek samorządowych, przyczyni się do:

- wdrożenia lub aktualizacji w JST polityk bezpieczeństwa informacji (SZBI),
- wdrożenia w JST środków zarządzania ryzykiem w cyberbezpieczeństwie,
- wdrożenia w JST mechanizmów i środków zwiększających odporność na ataki z cyberprzestrzeni,
- podniesienia poziomu wiedzy i kompetencji personelu JST kluczowego z punktu widzenia SZBI wdrożonego w urzędzie,
- przeprowadzenia w JST audytów SZBI potwierdzających uzyskanie wyższego poziomu odporności na cyberzagrożenia.