Logo Miasta Kudowa Zdrój

„UVaga – wyprzedź czerniaka” w Kudowie-Zdroju

Ocena 0/5

Bezpłatne badania znamion

Już 7 i 8 lipca 7 lipca w Kudowie-Zdroju zatrzyma się bus ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „UVaga – wyprzedź czerniaka”, organizowanej przez Fundację Sensoria. Przez dwa dni mieszkańcy miasta będą mogli bezpłatnie skontrolować znamiona w mobilnym gabinecie diagnostycznym ustawionym na placu przy Basenie Wodny Świat przy ul. Moniuszki 2a.

Badania będą prowadzone 7 i 8 lipca w godzinach od 11:00 do 16:00. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Wystarczy przyjść do mobilnego punktu diagnostycznego i poczekać na swoją kolej.

Akcja skierowana jest do wszystkich osób, które chcą skontrolować stan swojej skóry oraz dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki nowotworów skóry.

W ramach wydarzenia uczestnicy będą mogli skorzystać z badań znamion wykonywanych przez lekarzy dermatologów i onkologów. Każda osoba biorąca udział w akcji otrzyma także materiały edukacyjne dotyczące ochrony przed promieniowaniem UV oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym SPF.

– W Polsce każdego roku odnotowuje się około 4 tysięcy nowych przypadków czerniaka, przy czym aż połowa z nich wykrywana jest dopiero w zaawansowanym stadium choroby. Tymczasem wcześnie wykryty czerniak jest niemal w pełni wyleczalny – podkreśla doktor Piotr Sobolewski, specjalista dermatologii i wenerologii oraz lekarz medycyny estetycznej.

Justyna Zalwert, menedżerka ds. projektów Fundacji Sensoria, dodaje: – Tegoroczna edycja kampanii w szczególny sposób koncentruje się na seniorach oraz osobach mających utrudniony dostęp do specjalistycznej diagnostyki. To one bowiem najczęściej rezygnują z badań profilaktycznych z powodów zdrowotnych, organizacyjnych lub finansowych, mimo że znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania.

Po zakończeniu wydarzenia w Kudowie-Zdroju bus akcji „UVaga – wyprzedź czerniaka” odwiedzi jeszcze pięć miejscowości, m.in. Szczawno-Zdrój czy Ustroń. Podczas poprzednich edycji z bezpłatnych badań skorzystało łącznie ponad 22 tysiące osób.

Partnerami merytorycznymi kampanii są Rzecznik Praw Pacjenta oraz Główny Inspektorat Sanitarny, natomiast patronat medialny nad akcją objęła TVP3 Wrocław.

powrót do kategorii
Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności