Program

V edycji Festivalu CZ-PL

Serdecznie zapraszamy na V już edycję kultowego festivalu CZ-PL, który odbędzie się w Kudowie-Zdroju. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program wydarzenia, a po rozpoczęciu festivalu co wieczór znajdą Państwo w tym miejscu relację.

1 dzień - Piątek - 24 lipca

V edycję, która jest poświęcona pamięci Pawła Krolikowskiego rozpoczęliśmy wyjątkowo, bo złożeniem kwiatów przy zasadzonym przez niego dębie. Później udaliśmy się do Czech gdzie na nachodzkim rynku, gdzie Burmistrz Kudowy-Zdroju Aneta Potoczna razem ze Starostą Náchoda Janem Birke oraz Małgorzatą Ostrowską-Królikowską zainaugurowali wydarzenie i zaprosili do wspólnego świętowania. Później wraz z kolumną zabytkowych samochodów festiwal ruszył do Kudowy. W Parku Zdrojowym mieszkańcy oraz goście mogli podziwiać wiele stylowych aut. Kolejną atrakcją dzisiejszego dnia był koncert Kuby Blokesza. Dzień zakończyliśmy seansem filmowym w plenerowym kinie samochodowym i na telebimie w Parku Zdrojowym.

2 dzień - Sobota - 25 lipca

Poranek rozpoczął się akcentem dla najmłodszych czyli emisją bajki „Kuki Powraca”. Kolejnym punktem programu był Towarzyski mecz pomiędzy rodziną Królikowskich a lokalną zawodniczką Natalią Niemiec i jej trenerowi. W tym samym czasie w Sali Koncertowej nastąpiło otwarcie wystawy współczesnej czeskiej ilustracji dla dzieci „12 światów” zwieńczone czytaniem książki „Niedoparki” przez Joannę Racewicz i Annę Korcz. Popołudniu odbył się Konkurs piosenki czeskiej oraz polskiej. Wyróżnienie w konkursie otrzymali bracia Michal i Ondrej Štépan, III miejsce zajęła Katarzyna Woźnicka, II miejsce Anastazja Sosnowska, a główną nagrodę zdobył duet Lenda-Kozub. Wieczorem przyszedł czas na Koncert Galowy, który zmuszony restrykcjami epidemiologicznym przybrał bardzo ciekawą formę teledyskową. Piosenkarze i aktorzy, którzy brali w nim udział przez kilka ostatnich miesięcy nagrywali piosenki i teledyski w bezpiecznych warunkach. Dzisiaj, niezastąpiony Artur Andrus poprowadził koncert w cudowny sposób przybliżając nam historie czterech poprzednich edycji, Pawła Królikowskiego, jego rodziny oraz gwiazd które wzięły udział w tworzeniu tego niesamowitego wydarzenia.

3 dzień - Niedziela - 26 lipca

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak jest z Festivalem CZ-PL, który przed chwilą uwieńczył recital Renaty Drössler. Wspaniały, elektryzujący każdy centymetr ciała występ. Od rana było mnóstwo wrażeń m.in. polskie śniadanie w Náchodzie, pokazy kulinarne mistrza kuchni Czeskiej Restauracji Zdrojowa. Na fanów smaków kultury czekały seanse filmowe, wspomniany recital i spotkania z Ivą Procházkovą oraz Mariuszem Suroszem.

Weekend Festivalowy był wspaniałym czasem. Przykro nam, że to już koniec, ale po zapewnieniach organizatorów i Burmistrz Kudowy-Zdroju Pani Anety Potocznej wiemy, że spotkamy się znów za rok.