ul. Słone 124
57-350 Kudowa Zdrój
tel.: +48 604 485 629
e-mail: biuro@rancho-montana.pl
Strona internetowa: Rancho Montana

Rancho Montana położone jest na malowniczym obszarze pogranicza polsko-czeskiego. Z ujeżdżalni rozciąga się widok na masywy górskie po czeskiej stronie. Rancho dysponuje rozległymi pastwiskami, na których konie przebywają całą dobę i jedynie w zimie są zamykane na noc w stajni. Dzięki takiej, zbliżonej do naturalnych warunków, hodowli, konie nie mają kłopotów zdrowotnych. Są również zrównoważone psychicznie, co daje komfort jeźdźcom w czasie wyjazdów terenowych. W stajni nie ma koni, które się wzajemnie nie tolerują, dzięki czemu przypadkowe zbliżenie się do drugiego konia nie skutkuje natychmiastowym kopnięciem.

Rancho prowadzi jazdy i szkolenie jeździeckie w stylu western. Propaguje tą formę jazdy konnej uważając, że w przypadku długich konnych wycieczek i rajdów, zwłaszcza w górskim terenie, western jest bardziej przyjazny i wygodny zarówno dla jeźdźca, jaki i konia.

Na Ranchu mile widziani są zawodowi jeźdźcy, którzy już siedzieli w siodle i chcą doskonalić na ujeżdżalni swoje umiejętności oraz laicy, którzy z pomocą instruktorów będą mieli możliwość odkrycia w sobie jeździeckiej pasji.

Niezależnie od zaawansowania jeźdźców każdy może udać się na konną przejażdżkę, ponieważ łagodne usposobienie koni pozwala na wyjazd w teren nawet osobom wcześniej niejeżdżącym. Po krótkim, 15 minutowym przeszkoleniu na ujeżdżalni, zaczyna się przygoda!