ul. Zdrojowa 46b
tel. 074 866 49 70
tel. kom. 601 948 423
e-mail: kudowa@muzeum-zabawek.pl
Strona internetowa : Muzeum Zabawek

Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju to wspaniały, miniaturowy świat, który kryje w sobie mnóstwo wspomnień i tajemnic. Pośród ponad 5 tysięcy eksponatów z różnych zakątków świata każdy, czy to dziecko czy dorosły, znajdzie dla siebie coś intrygującego.

Każda zabawka to małe dzieło sztuki, które stanowi cenne dziedzictwo kulturowe. Pozwala nam lepiej poznać i zrozumieć codzienność, modę oraz zwyczaje naszych przodków, a także spojrzeć na historię z innej, ciekawszej perspektywy.

W zbiorach Muzeum znajdują się m.in. teatrzyki domowe, szopki bożonarodzeniowe, zabawki pochodzące z filmów, lalki wraz z akcesoriami, zabawki blaszane, militaria oraz mini klasa szkolna z lat 50-tych. każdego roku do Muzeum trafiają nowe eksponaty, dzięki czemu kolekcja stale się powiększa i zmienia.

W okresie wakacyjnym oraz ferii zimowych czy też długich weekendów w Dawnej Stolarni przy Muzeum organizowane są zajęcia-warsztaty, podczas których każdy, bez względu na wiek, ma okazję własnoręcznie wykonać drewnianą zabawkę. Świetna zabawa i wyjątkowa pamiątka w jednym gwarantowane.