Obszar labiryntu Błędnych Skał ma powierzchnię ok. 22 ha. Obejmuje on swoim zasięgiem zespół osobliwych form skalnych o wysokości 6-11 metrów, wytworzonych wskutek wietrzenia piaskowca ciosowego.

Błędne Skały to labirynt wąskich szczelin i zaułków oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy np.: “Skalne Siodło”, “Kurza Stopka”, “Labirynt”, “Tunel” czy “Wielka Sala”. W pobliżu Labiryntu znajduje się “Głaz Trzech Krzyży”- był to pilnie strzeżony punkt celny między Hrabstwem Kłodzkim a Królestwem Czech. Na głazie tym znajduje się szereg dat, które, jak mówi legenda, ryto dla upamiętnienia przyłapania przemytników.

Na terenie Błędnych Skał znajduje się punkt widokowy na platformie o nazwie “Skalne Czasze”. Widoczny stąd jest m.in. Szczeliniec Wielki i Mały, Broumovska Vrchovina, miejscowość Machov, a przy dobrej widoczności zobaczyć można także Karkonosze.

Z Kudowy- Zdrój do Błędnych Skał można dojść pieszo- czerwonym lub zielonym szlakiem. Zielony szlak biegnie przez Górę Parkowa, Czermną i Bukowinę Kłodzką i ma około 8 km. Czerwony szlak prowadzi przez ul. 1-go Maja oraz Jakubowice i ma około 7,5km. Oba szlaki są dostępne zarówno dla wprawionych górołazów, jak i dla początkujących piechurów. Można tam również dojechać samochodem. Kierując się Szosą Stu Zakrętów  w stronę Karłowa, po około 6 km. znajduje się duży bezpłatny parking przy polanie YMCA (Imka). Można tam zostawić auto i niebieskim szlakiem dojść 4km do Błędnych Skał. Dla osób zmotoryzowanych możliwy jest dojazd na tzw. „Górny Parking” Drogą Aleksandryjską, na której obowiązuje ruch wahadłowy. Koszt wjazdu wynosi 30zł dla aut osobowych, 50zł dla autobusów, busów i kamperów.