Muzyczny Stand-Up Czesława Mozila

Wczoraj 10 lipca 2020r. w kudowskim teatrze mieliśmy przyjemność gościć wspaniałego artystę Czesława Mozilla. To pierwsze od czasu epidemii kulturalne wydarzenie, na którym mogliśmy się spotkać.

Występ Czesława Mozila był połączeniem popularnego dziś stand-upu, monodramy oraz kancertu.

Czesław Mozil podzielił się z nami historiami swojego życia, które przeplatał muzyką. Przedstawił nam Polskę widzianą z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem i dystansem. Tak jak zapowiadał była to przewrotna słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codzinnym życiu popularnego artysty.

Bardzo dziękujemy, że po tak długim okresie “kulturalnej ciszy” mogliśmy gościć artystę, który rozbawił nas do łez, pokazał świat z innej perspektywy oraz zwrócił uwagę na wiele istotnych niuansów naszego społecznego życia. Oczywiście zapraszamy ponownie!

Dziękujemy niezawodnej kudowskiej publiczności! Mimo sytacji jakiej jesteśmy. Mimo ograniczeń, zaleceń i nakazów udało nam się bezpiecznie spotkać. Życzymy Wam i sobie, aby takich wydarzeń było coraz więcej.