Everesting Challenge – Michał Pustuła

Paweł Pustuła w sobotę 6 czerwca postanowił zaliczyć wyzwanie Everesting Challenge, czyli wjazd 8848 metrów przewyższenia podczas jednego treningu na rowerze na podjeździe prowadzącym do Szpitala ORLIK w Kudowie Zdroju. Celem akcji było zebranie pełnej kwoty 8848/lub wyższej (wysokość Mt.Everest) na zakup sprzętu do rehabilitacji dla Szpitala Rehabilitacyjno Hematologicznego dla dzieci Orlik w Kudowie Zdroj.

To było niesamowite 15 godzin walki z samym sobą w szczytnym celu, poznanie własnych limitów, słabości, ale przede wszystkim zrealizowania swoich celów i marzeń. Jak powiedział sam Michał po wjechaniu na finisz: "Najbardziej motywujące podczas treningu były uśmiechy i kibicowanie dzieci z Orlika"

Wyzwanie w detalach:

  • pokonane przewyższenie – 9018 m (160 m wyżej niż szczyt Everest)
  • przejechany dystans – 222,82 km
  • średnia prędkość – 16,1 km/h
  • czas jazdy, bez przerw – 13 godzin 49 minut 48 sekund
  • spalone kalorie – 10235 kalorii co jest odpowiednikiem 39 sztuk Pizzy o średnicy 38 cm

Emocji na finiszu nie dało się powstrzymać. Pomimo niesamowitego wyczerpania, Michał cały czas obdarzał wszystkich uśmiechem i z wielką dumą po zaliczonym wyczynie stanął na podium. Dzieci z Orlika postanowiły uhonorować go specjalnym, przez siebie wykonanym, medalem oraz laurkami, a Pani Burmistrz Aneta Potoczna pogratulowała i przekazała bukiet kwiatów. Cieszymy się z tak wielkiego sportowca, który utożsamia się z naszym regionem.

W poniedziałek, 8 czerwca, Michał został zaproszony na spotkanie z Orlikowymi dziećmi na prezentacje swojej pasji i opowieści o wyzwaniu. Zainteresowanie było ogromne, a otwarte buzie dzieci mówią same za siebie. Najbardziej niesamowite dla podopiecznych szpitala był “trzymacz” na dwa bidony i niesamowicie niska waga roweru.

Dziękujemy za prezentacje wspaniałych umiejętności, hartu ducha, woli walki i chęci niesienia pomocy inym ludziom. Życzymy Ci Michale samych sukcesów w Twojej karierze oraz życiu.