201. urodziny Stanisława Moniuszki

5 maja 1819 roku urodził się Stanisław Moniuszko, Polski kompozytor, dyrygent, nauczyciel oraz patron naszego miasta.

W dniu 201 rocznicy jego urodzin Pani Burmistrz Aneta Potoczna wraz z Jerzym Giorgio Piotrowskim złożyła kwiaty pod popiersiem naszego kompozytora w Parku Zdrojowym.

W ubiegłym roku w okrągłą rocznicę towarzyszyły nam wspólne koncerty, spotkania, degustacja tortu, parada z orkiestrą dęta z Hronova pod kierownictwem Miloša Meiera. Zaszczyciły nas swoją obecnością gwiazdy światowego formatu Iwona Hossa, Patrycja Wachowicz, Dominika Zamara oraz gitarzysta klasyczny z USA Stanley Alexandrowicz.

Aktualnie przez obostrzenia epidemiczne jesteśmy zmuszeni ograniczyć działalność do minimum. Mimo to chcemy ten dzień uczcić w nowoczesny i łatwo dostępny sposób. Dlatego zapraszamy wraz z Kudowskim Centrum Kultury i Sportu do wspólnego obejrzenia transmisji wydarzenia Teatru Wielkiego – Opery Narodowej „Moniuszko z rewizytą”, podczas którego o 18:00 zostanie wyświetlony Recital Olgi Pasiecznik z akompaniamentem Ewy Pobłockiej, następnie o 20:00 niecodzienny koncert z kościoła św. Jana w Gdańsku wykonanych przez studentów, absolwentów i pedagogów Akademii Muzycznej w Gdańsku z towarzyszeniem zrekonstruowanych unikatowych organów barokowych.

Zapraszamy do dołączenia i wspólnego przeżycia urodzin naszego patrona.

05.05.2020

Tak było rok temu