ULKS OPAL

Siatkówka w formie kwalifikowanej  w Kudowie Zdroju  powstała w naszym mieście na początku lat 70 XX wieku dzięki osobistemu staraniu Pana Stanisława Wdowiaka. Kontynuację  siatkarskiej tradycji  przejął po  panu Stanisławie Pan Józef Ptak ,który prowadził  drużynę do roku 1988, kiedy to siatkówka w Kudowie Zdroju  w wydaniu mężczyzn przestała istnieć. Reaktywowanie  piłki siatkowej chłopców w ULKS Opal Kudowa Zdrój  było możliwe  dzięki osobistemu – bardzo wielkiemu zaangażowaniu w przedmiotowe zagadnienie nauczyciela ZSP w Kudowie Zdroju Dariusza Kołta, który pomimo tego, że nie jest  w dosłownym tego słowa znaczeniu związany z piłką siatkową w roku 2005 potrafił stworzyć grupę kilkunastu chłopców, uczniów Gimnazjum  i zainteresować ich siatkówka .

Nie sposób w tym miejscu nie wskazać bardzo istotnej roli przyjaciela kudowskiej siatkówki Bogusława Gorczyńskiego, który od długiego okresu wspiera materialnie drużyny piłki siatkowej. W roku 2006 po kilku latach gry w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Powiatu Kłodzkiego zakiełkowała myśl zgłoszenia drużyny w rozgrywkach Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej we Wrocławiu. Wówczas ponownie w proces odtwarzania kwalifikowanej formy siatkówki włączył się pan Józef Ptak .  

W latach 2006-2009 drużyna mężczyzn występowała na dolnośląskich parkietach na poziomie IV ligi, by w roku 2009 uzyskać awans i prawo gry w III lidze – najwyższym poziomie rozgrywkowym na terenie woj. dolnośląskiego. Przygoda drużyny męskiej z III liga trwała tylko jeden sezon by już w roku 2010 zgłosić  do rozgrywek drużynę juniorów.

W roku 2011 akces do pracy i pomoc tworzeniu siatkówki w szerszym wymiarze zgłosili byli zawodnicy sekcji męskiej piłki siatkowej kudowskiego „Włókniarza„ tj. Zbigniew Rutkowski, Krzysztof Poliytło, Ryszard Bolaczek  i Jacek Śleziak- obecnie nauczyciel W-F w Zespole Szkól Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie –Zdroju oraz niezawodnie były trener siatkarz Józef Ptak.

Zatem od sezonu 2011 kudowska piłka siatkowa po raz pierwszy od wielu wielu lat reprezentowana jest na terenie województwa dolnośląskiego, zarówno przez drużynę seniorów grająca na poziomie IV ligi jak i drużynę młodzieżową grająca w rozgrywkach kadetów.

Więcej na stronie internetowej: ULKS "OPAL"Kudowa-Zdrój

Zobacz nasz Facebook
Projekt i wykonanie : strimeo.tv
Kontakt do Webmastera
Valid XHTML 1.1